Најава

од admin_kult

Ве информираме дека министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, и претседателот на Универзитетското студентско собрание при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, Александар Николовски, денес, 31.1.2024 година (среда), во 10:00 часот во Министерството за култура ќе потпишат Меморандум за соработка.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе