„Младите доаѓаат“ – концерт на учениците од државните музички училишта

од admin_kult

Оркестарот на Филхармонијата вечер од 20 часот ќе го одржи концертот со наслов „Младите доаѓаат“ на кој ќе настапат ученици од државните музички училишта.

Како што информираат од Филхармонијата, диригент е Дијана Илкоска Имери, а на програмата се дела од А. Крепин, В. Пихл, Ф. А. Хофмајстер, В. А. Моцарт, Џ. Росини, Х. Виењавски, Д. Мијо, Е. Лало и С. Прокофјев.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе