Министерката Стефоска се сретна со амбасадорот на БиХ, Јаќимовиќ  

од admin_kult
Традиционално добрите односи во културата помеѓу Северна Македонија и Босна и Херцеговина, беа потврдени на средбата на министерката за култура Ирена Стефоска и амбасадорот на БиХ во земјава, Драган Јаќимовиќ.
Во пријателскиот разговор стана збор за начините и конкретните активности кои ќе придонесат за интензивирање на ионака плодната соработка која се одвива во сите дејности од културата со размена на музички групи, фолклорни ансамбли, ликовни уметници, театарски гостувања.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе