Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска во посета на Турскиот театар

од admin_kult

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска утре (25 април) во 09:00 часот ќе го посети објектот на Турскиот театар, каде ќе направи увид во градежните работи реализирани во 2023 година и ќе ја најави новата инвестиција за тековната 2024 година.

Be покануваме со ваши новинарски екипи да го проследите настанот.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе