Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска во посета на инфоцентарот „Еразмус+“ во Битола

од admin_kult

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска и првиот заменик-претседател на Владата на Република Северна Македонија задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ќе престојуваат во работна посета на Битола, при што во 12:30 часот ќе го посетат новоотворениот инфоцентар „Еразмус+“ и ќе остварат средба со студентите заинтересирани за европските образовни програми.

Изјави за медиуми се предвидени пред инфоцентарот „Еразмус+“  во 13:15 часот.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе