Меѓународен симпозиум по археологија на тема „Накитот од заштита до статус“ во Струмица

од admin_kult

„Накитот од заштита до статус“ е темата на VII меѓународен симпозиум по археологија  што се одржува од 2 до 5 ноември во хотелот „Сириус“ во Струмица.

На Симпозиумот, во организација на НУ Завод за заштита на спомениците на културата и музеј – Струмица,  освен домашните учесници, свои излагања ќе имаат и излагачи од: Полска, Италија, Србија, Хрватска и Бугарија.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе