Кonferencë për shtyp në lokalitetin e Akuaduktit në Shkup

од admin_kult

 

Të nderuar,

Ju ftojmë në konferencën për shtyp në lokalitetin e Akuaduktit në Shkup, nesër, 2.9.2021 (e enjte), ora 11.

Temë e konferencës për shtyp është fillimi i punëve konservuese të kësaj përmendoreje të kulturës, e cila pak kohë më parë me Vendim të Qeverisë u shpall për trashëgimi kulturore me rëndësi të veçantë, nënkategori me domëthënie ekskluzive.

Në konferencën për shtyp do të flasin: ministrja e Kulturës, Irena Stefoska, drejtori i Drejtorisë për mbrojtjen e trashëgimisë kulturore, Aco Kostov dhe drejtori i Qendrës për Konservim në Shkup, Kole Çapkanovski.

Ftojmë gazetarët dhe kameramanët që ta ndjekin konferencën për shtyp, e cila do të mbahet sipas protokolleve për mbrojte nga kovidi.

 

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе