Интервју на министерката за култура Бисера Костадиновска – Стојчевска  за ТВ „Канал 5“

од admin_kult

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска во интервјуто за Канал 5 телевизија говореше за покачувањето на платите за вработените во институциите кои спаѓаат под Министерство за 10%, согласно стапувањето на сила на општиот Колективен договор кој се однесува на сите вработени во јавен сектор, а истовремено останува активен и Колективниот договор на Синдикатот за култура на Република Македонија.

Целото интервју е достапно на следниот линк:

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе