Концерт со филмска музика на гудачкиот камерен оркестар „АРКО“

од admin_kult

Гудачкиот камерен оркестар „АРКО“, под диригентската палка на Ерхан Шукри, вечер, со почеток во 20 часот, ќе одржи целовечерен концерт со филмска музика во Музејот на македонската борба.

На програмата, како што е најавено, ќе се најдат филмски музички теми од познатите композитори М. Џиакино, Х. Манчини, Х. Зимер, М. Хамлиш, В. Стефановски, Ф. Атакоглу, Е. Дога …

Влезот е слободен, а посетителите ќе може да уживаат во музиката од филмовите „Ѕвездени патеки“ (Star Trek), „Инспекторот Клузо“, „Пацифик“, „Величествениот“, „Џипси сонг“, „Скајфол“ (Skyfall).

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе