Концерт на пијанистката Дуња Иванова

од admin_kult

Во Камерната сала на Филхармонијата, пијанистката Дуња Иванова вечер ќе одржи солистички концерт посветен на музиката од современата и прогресивна полска композиторка Ханиа Рани.

Ханиа Рани е пијанистка, композиторка и пејачка родена во Гдањск, Полска. Настапувала на сцените во: Европа, Северна Америка, Австралија и Јапонија.

Дуња Иванова со солистичка и камерна концертна дејност се претставила во САД, Франција, БиХ, Албанија, Италија, Косово итн.

Концертот е дел од Годишната програма на Министерството за култура.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе