Концерт на Курт Елинг и Националниот џез-оркестар во МНТ

од admin_kult

Светската ѕвезда на вокалната џез-музика, Курт Елинг, и Националниот џез-оркестар в среда (15 мај) во 20:00 часот ќе одржат заеднички концерт во Македонскиот народен театар.

Диригент ќе биде Џијан Емин.

Курт Елинг е двократен добитник на наградата „Греми“. За него „Њујорк тајмс“ ќе напише дека токму тој е „извонредниот машки џез-вокал на нашето време“.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе