Концерт на  Дац и Александар на фестивалот „SoFest“ во Софија

од admin_kult

Музичкото дуо „Дац и Александар“  вечерва (17 јуни) ќе одржи концерт во Софија, Бугарија во рамките на 5. издание на фестивалот „SoFest“, кој се одржува од 16 до 19 јуни. Повеќе информации за фестивалот и концертот на македонските учесници се достапни на веб-страницата на SoFest:  http://sofest.avgroup-bulgaria.com/, страницата на фестивалот на Фејсбук – https://www.facebook.com/SoFestSofia/  и Инстаграм – https://www.instagram.com/sofest_sofia/.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе