Конкурс на Библиотеката од Битола за наградата „Роднокраен автор за 2022“

од admin_kult

Националната установа Универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ од Битола прв пат распишува конкурс за доделување на наградата „Раднокраен автор за 2022 година“, која е во рамките на проектот „Роднокрајни средби на битолските писатели од Македонија“.

Заинтересираните писатели потребните документи треба да ги испраќаат на електронската пошта nuub.bitola@gmail.com. Конкурсот трае од 16 до 31 јануари  2023 година.

Наградата „Раднокраен автор за 2022“ ќе биде доделена на 25 март 2023 година.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе