Конкурс за поетската награда „Млада Струга“ 2024

од admin_kult

Фестивалот „Струшки вечери на поезијата“ (СВП), во соработка со Европска куќа и со поддршка од Делегацијата на Европската Унија во Северна Македонија, го распишува конкурсот за  поетската награда „Млада Струга“ 2024 за најдобра необјавена поетска збирка од млад автор дебитант.

Крајниот рок за поднесување на пријавите на адресата на СВП е 3 јуни 2024 година.

Критериумите за учество и условите поврзани со конкурсот се достапни на веб-страницата на НУМ „Струшки вечери на поезијата“: Струшки вечери на поезијата (svp.org.mk)

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе