Интервју на министерката за култура Костадиновска-Стојчевска за весникот „Нова Македонија“

од admin_kult

Осврт на 2022 година, културата во медиумите, проекциите во буџетот на Министерството за култура, кинематографијата и филмските работници, македонскиот јазик, меѓународната афирмација и топ три проекти за 2023 се темите на кои министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска разговараше со новинарката Сања Јачевска од „Нова Македонија“.

Интервјуто може да го прочитате на следниот линк

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе