Изложба на Арбана Дехари во Центарот за култура – Дебар   

од admin_kult

Во Центарот за култура – Дебар вчера беше отворена самостојната изложба на младата сликарка од Тетово, Арбана Дехари.  Изложбата, која ја отвори директорот на Центарот за култура – Дебар, Зинче Мимидиноски, за публиката ќе биде достапна до 23 април.  

Изложбата на сликарката Арбана Дехари се реализира како соработка меѓу Уметничката галерија од Тетово и Центарот за култура во Дебар.

Ова претставување е дел од Годишната програма на оваа Национална установа и е финансирана од Министерството за култура.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе