Изложба на алтернативни фотографии „Да растеме заедно“

од admin_kult

„Да растеме заедно“ е насловот на изложбата на алтернативни фотографии што ќе биде отворена вечер од 20:00 часот во Културно-информативниот центар – Скопје. 

Изложбата претставува и најава за отворање на новиот Фестивал на алтернативна фотографија „Зрно“, на кој оваа година ќе се одржат и работилници за алтернативна фотографија.

На изложбата со алтернативни фотографии ќе се претстават авторите: Кети Талевска-Бакревска, Викторија Мачковска, Мартина Павлоска и Сашо Алушевски.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе