Изложбата „Фемина“ на Министерскиот совет на ОБСЕ

од admin_kult

ДЛУМ со проектот „Фемина“ на кураторката Јана Манева-Чупоска, на покана од Министерството за култура, е дел од триесеттиот Министерски совет на ОБСЕ каде што се селектирани и прикажани повеќе дела од уметници кои во изминатите пет години биле дел од овој проект.

Учесници во изложбата се: Ана Темкова, Вана Урошевиќ, Јана Манева-Чупоска, Маја Рауниќ, Дијана Томиќ Радеска, Гордана Вренцоска, Ирена Паскали, Наташа Милованчев, Дита Старова Керими, Ана Ивановска, Благојче Наумовски, Јовица Мијалковиќ, Тања Таневска, Шкипе Мехмети, Марјана Костојчиновска, Илиана Петрушевска.

Изложбата е поставена во хотелот „Александар палас“.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе