Заменик-министерот Лучи во посета на Општина Чаир

од admin_kult

Продлабочувањето на соработката во областа на културата беше фокусот на денешната средба на заменик-министерот за култура Даим Лучи со градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу.

На средбата во просториите во Општина Чаир заменик-министерот Лучи и неговиот домаќин Ганиу потенцираа дека културата е значаен сегмент во развојот на една држава и затоа културните вредности со кои располагаме треба да ги негуваме и да ги промовираме насекаде во светот.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе