Заменик-министерот Даим Лучи оствари работна средба со амбасадорот на нашата земја во Босна и Херцеговина, Екрем Ебиби

од admin_kult

Во рамките на посетата на Босна и Херцеговина, заменик-министерот Даим Лучи оствари работна средба со амбасадорот на нашата земја во Сараево, Неговата Екселенција Екрем Ебиби.

На средбата беше разговарано за заедничките заложби за унапредување на соработката во областа на културата со Босна и Херцеговина и можностите за промоција на културните вредности на нашата земја во тамошните државни институции.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе