Денес ќе биде потпишан Договорот за реконструкција и адаптација на просторот доделен на НУ Џез оркестар на Северна Македонија

од admin_kult

Денес (13.12.2023 година) во 11:30 часот, во фоајето на Националната опера и балет да присуствувате на потпишувањето на Договорот за реконструкција и адаптација на просторот доделен на НУ Џез оркестар на Северна Македонија.

Договорот ќе го потпишат вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска и Генералниот директор на ТАВ, Неџат Курт.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе