Промоција на дела по повод Денот на албанската азбука

од admin_kult

По повод Денот на албанската азбука, 22 Ноември, заменик-министерот за култура, Даим Лучи, учествуваше на промоција на книги издадени од Исламската верска заедница во Република Северна Македонија.

Ваквите настани, а особено активностите по повод одбележувањето на важни датуми, како 22 Ноември, влеваат надеж и претставуваат поттик за важноста на книгата како единствен пат и инклузивна перспектива  во нашето современо општество.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе