Годишна изложба на ДЛУМ во „Мала станица“

од admin_kult

Денеска, први ноември, во Националната галерија, објект „Мала станица“, во 20:00 часот ќе биде отворена Годишната изложба на Друштвото на ликовните уметници на Македонија (ДЛУМ).

Годишната изложба на ДЛУМ претставува пресек на современата ликовна продукција на најголемиот број членови на ДЛУМ. Друштвото, поддржувајќи го значењето на оваа изложба, и оваа година ќе додели четири награди: за сликарство, за скулптура, за графика и за нови медиуми.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе