Во Штипскиот театар изведба на комедијата „Власт“

од admin_kult

Во Народниот театар во Штип денеска (3 октомври) во 20:00 часот ќе биде изведена театарската претстава „Власт“ во режија на Ѓорги Ризески.

Станува збор за комедија од Бранислав Нушиќ, а драматург на претставата е Трајче Кацаров. Сценограф е Мартин Манев, а костимите се на Кети Пауновска.

Во претставата играат: Ефтим Трајчов Ѓаурски, Милорад Ангелов, Никола Милошевски, Елена Шорова Дербов, Марко Трајковиќ, Ава Хусеини, Миланчо Ѓеоргиев, Марко Трајковиќ, Стефанија Митовска, Ава Хусеини, Миланчо Ѓеоргиев и Стефанија Митовска.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе