Во Центарот за култура во Прилеп мултимедијалната изложба „Под нулата“

од admin_kult

Во ликовната галерија при Центарот за култура „Марко Цепенков“ – Прилеп денеска (17 ноември) во 19 часот ќе биде отворена изложбата „Под нулата“.

Станува збор за мулимедијален проект во кој учествуваат група ликовни уметници коишто ги истражуваа проблемите и решенијата поврзани со глобалното затоплување.

Носител на проектoт, кој се реализира со поддршка од Министерството за култура и од Центарот за култура од Прилеп, е м-р Викторија Димеска.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе