Во Филхармонијата концерт на триото „Принчипеле“

од admin_kult

Во вторник, 1 ноември, во 20 часот во Камерната сала на Филхармонијата, концерт ќе одржи  триото „Принчипеле“. На програмата се дела од: Јохан Себастијан Бах, Волфганг Амадеус Моцарт и Жан Крас. Во триото „Принчипеле“ свират виолинистката Ана Кондратенко, виолистот Марко Виденовиќ и виолончелистот Паскал Краповски. Како гостин на концертот ќе настапи обоистот Владимир Лазаревски.  

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе