Во Кочани изложба со дела од Меѓународната ликовна колонија „Михајлово” 2021

од admin_kult

Во Националната установа Центар за култура „Бели  мугри” – Кочани вечер ќе бидат изложени делата од Меѓународната ликовна колонија „Михајлово” 2021.

Проектот е дел од годишната програма на Установата за 2021 година. Изложбата ќе биде отворена во 19 часот во салонот Фоаје 2 на Центарот за култура.

Настанот ќе биде организиран во согласност со пропишаните протоколи за заштита од КОВИД-19.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе