Во КИЦ Загреб уметничка вечер со македонската авторка Мерсиха Исмајлоска

од admin_kult

Во просториите на Културно-информативниот центар во Загреб, Хрватска денеска (8 мај) во 19:00 часот ќе се одржи уметничка  вечер со македонската авторка Мерсиха Исмајлоска  насловена „Филмот како магија“. Учесници се: доц. д-р Мерсиха Исмајлоска, книжевник и две значајни имиња од хрватската културна сцана, проф. д-р Никица Гилиќ, филмолог и Зденко Башиќ, уметник. На македонски јазик ќе чита ученикот Јани Иванковиќ, кој посетува настава по македонски јазик.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе