Владимир Темков изложува во Њујорк

од admin_kult

Изложба на ликовни дела од реномираниот македонски уметник Владимир Темков е отворена во Македонскиот културен центар во Њујорк, САД.

Темков, чија изложба беше отворена во саботата, се претставува со графики и слики.  Како што појаснува авторот, во Њујорк се изложени негови најнови дела, кои се за првпат дел од некоја изложба. Темков, кој потекнува од Кавадарци, досега се има претставено на многубројни изложби дома и низ светот.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе