Видео порака на министерката за култура Ирена Стефоска на чествувањето на 100 годишнината од раѓањето на Блаже Конески во УНЕСКО Париз

од admin_kult

Видео пораката на министерката за култура Ирена Стефоска на чествувањето на 100 годишнината од раѓањето на Блаже Конески во УНЕСКО Париз можете да ја проследите на следниов ЛИНК

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе