Битолскиот театар со претставата „Демони“ гостува на фестивал во Сараево

од admin_kult

Народниот театар од Битола учествува на Меѓународниот театарски фестивал „Денови на Јурислав Корениќ“ во Сараево.  

Битолските актери: Илина Чоревска, Огнен Дранговски, Марија Стефановска и Здравко Стојмиров, во натпреварувачкиот дел од фестивалот ќе ја изведат претставата „Демони“ од Ларс Норен, во режија на Васил Христов.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе