Бесплатен влез утре во МСУ по повод 11 Октомври

од admin_kult

Утре, по повод 11 октомври – Денот на народното востание, Музејот на современата уметност – Скопје ќе ги отвори вратите за сите посетители. Влезот за сите посетители ќе биде бесплатен.

Нашиот кустос Бојана Јанева ќе направи прошетка и музејска тура од 13 до 14 часот за сите посетители низ актуелните изложби, најавија од МСУ.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе