Балетска претстава во Центарот за култура „Марко Цепенков“ – Прилеп

од admin_kult

Во Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп вечер (19 октомври) во 20 часот ќе биде изведена балетската претстава „ЛА ЛА ЛА“, која е продукција на Националната опера и балет. Кореограф на претставата е Саша Евтимова, а настапуваат: Саша Евтимова, Ангела Велевска, Христина Наќевска, Игор Веланоски, Ендру Кук, Мирослав Митрашиновиќ и други.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе