„LOVE O’CLOCK – Fly me to the Moon“, романтичен концерт во Битола

од admin_kult

„LOVE O’CLOCK – Fly me to the Moon“ е насловот на концертот што ќе го одржат вокалистката Јасна Димитровска и Битолскиот дувачки оркестар на 12 февруари (сабота) во 20 часот во Центарот за култура во Битола.

Станува збор за романтичен концерт на чиј репертоар ќе се најдат најголемите хитови на безвремениот Френк Синатра, меѓу кои: „Cheek to Cheek“, „I’ve got the world on a string“, „Come fly with me“, „Fly me to the moon“ и многу други.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе