од
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

„Чудна случка со кучето во ноќта“-театарска претстава, свечено затворање на фестивалот Рута

19/10/2022 @ 20:00

Details

Date:
19/10/2022
Time:
20:00

Organizer

Venue

Драмски театар Скопје

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе