од
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Свечено отворање на Фестивалот ОХРИДСКО ЛЕТО-четири тенори Италија, Алесандро Косентино Де Акриса, Федерико Сера,Џовани Мариа Палмиа,Уго Тарквини,оркестар на Национална опера и балет на РСМ, диригент Лоренцо Бицари,Италија

July 12 @ 21:00

Details

Date:
July 12
Time:
21:00

Venue

Антички театар Охрид

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе