Француска вечер на „Охридско лето“ со Дуо Дезомбре-Леклер

од admin_kult

Традиционалната Француска вечер на фестивалот „Охридско лето“ вечерва нуди концерт на извонредните уметници  на пијано Ан Дезомбре и Уго Леклер.

На програмата се дела од Форе, Дебиси, Равел и Пуланк.

Дезомбре и Леклер ќе настапат под акустичните сводови на црквата „Света Софија“ во стандардниот фестивалски термин, од 21 часот.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе