„Фатил сокол еребица“, новогодишен концерт на КУД „Дримкол“ од Вевчани

од admin_kult

Во организација на КУД „Дримкол“ од Вевчани, оваа недела ќе се одржи новогодишниот концерт „Фатил сокол еребица“ со обработени роднокрајни народни песни, обработени и под диригентство на Аргил Мукоски.

Изведбите ќе се одржат в среда (10 јануари 2024 година) со почеток во 17:00 часот и в четврток (11 јануари 2024 година) со почеток во 19:00 часот во Мултикултурниот центар во Вевчани.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе