„Статуафест – Прекинати врски/Broken relationship“ на улица „Македонија“

од admin_kult

„Статуафест – Прекинати врски/Broken relationship“ ќе се одржи од 16 до 18 мај на улица „Македонија“ со почеток во 18:30 часот.

По должината на улица „Македонија“ ќе бидат поставени десет различни приказни во кои улични живи статуи ќе одиграат актови кои симболизираат прекинати врски. Проектот, кој го реализира „Театроск“ од Скопје, е поддржан од Министерството за култура.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе