Претставата „Сергеј е многу глупав“ вечерва репризно пред охриѓани

од admin_kult

Во НУ Центар за култура „Григор Прличев“ во Охрид, вечерва, од 20:00 часот, репризно ќе ја одигра претставата „Сергеј е многу глупав“ од Дмитриј Данилов, во режија на Дејана Николовска.

Во опретставата играат Никола Тодороски, Стрезо Стаматовски, Горан Стојаноски, Филип Кипровски и Елизабета Стефановска.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе