Претставата „Сергеј е многу глупав“ на Охридскиот народен театар на „Охридско лето“

од admin_kult

Во рамки на драмската програма на „Охридско лето“ утре вeчер (10.8.2023 г.)  на сцената на Центарот за култура „Григор Прличев“, ќе биде изведена претставата претставата „Сергеј е многу глупав“ од Дмитриј Данилов, а во режија на Дејана Николовска.

Настапуваат Никола Тодороски, Стрезо Стаматовски, Горан Стојаноски,  Филипи Кипровски и Леонида. Сценографијата и костимографијата се на Енес Деари, а композитор е  Сашко Костов.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе