Прес-конференција на министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска

од admin_kult

Ве известуваме дека денеска, 20.6.2023 година (вторник), со почеток во 14:00 часот, во Медија центарот на Владата на Република Северна Македонија, министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска ќе одржи прес-конференција.


Видеоматеријалот може да го преземете од преносот во живо со висока ХД-резолуција преку следниве линкови:

MK – https://youtube.com/live/ojh3bPS1eNs

ALB – https://youtube.com/live/c8swVdsACag

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе