Прес-конференција на министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска 

од admin_kult

Ве известуваме дека на 16.2.2022 година (среда), со почеток во 13:00 часот, министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска ќе одржи прес-конференција.

Тема на прес-конференцијата е: Резултати од „Годишните конкурси за финансирање проекти од национален интерес по одделни области и активности од културата за 2022 година“

Прашањата може да ги испратите на е-адресата: info@kultura.gov.mk, најдоцна 30 минути пред почетокот на пресот, со нагласување на медиумот од кој доаѓа прашањето и назнака дека прашањето се однесува на оваа прес-конференција.


Акредитираните новинари за онлајн-вклучување ќе имаат можност да учествуваат на прес-конференцијата во живо.


Видеоматеријалот може да го преземете од преносот во живо со висока ХД-резолуција преку следниве линкови:

MK: https://youtu.be/EXUDjX_vk2A

AL:   https://youtu.be/yziPPO5WT0k

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе