Премиерна изведба на претставата „Паника“ во Велешкиот театар

од admin_kult

Велешкиот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ вечер (19 април) во 21:00 часот премиерно ќе ја изведе претставата „Паника“ од финскиот автор Мика Мулуахо, во режија на Александар Ивановски.

Во претставата, која е дуодрама, настапуваат Стефан Николовски и Филип Христовски. Драматург на претставата е  Катерина Момева, сценографијата е на Филип Коруновски, а музиката е избор на двајцата актери.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе