Премиера на претставата „Хенгинг араунд“ во МНТ

од admin_kult

Во Македонскиот народен театар вечер од 20:00 часот премиерно ќе биде изведена  претставата „Хенгинг араунд“ работена по текст на Љупчо Јованов, во режија и адаптација на Бојан Трифуновски.

Во претставата играат: Сашко Коцев, Александар Михајловски, Стефан Спасов, Гораст Цветковски, Борче Начев, Ана Стојановска, Софиа Насевска-Трифуновска и Нела Павловска.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе