Премиера на претставата „Госпоѓица Јулија“ во режија на Мето Јовановски

од admin_kult

Претставата „Госпоѓица Јулија“, по текст на Аугуст Стриндберг, а во режија на Мето Јовановски, вечер премиерно ќе биде изведена во Културно-информативниот центар во Скопје.

Во претствата играат: Марија Кондовска, Андреј Серафимовски и Сандра Темова. Костимите и сценографијата се на Благој Мицевски, а дизајнот на плакатот е на Влатко Јовановски. Проектот е реализиран со поддршка од Министерството за култура.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе