Пораки по повод Светскиот ден на театарот – 27 Март

од admin_kult

На Светскиот ден на театарот – 27 Март, традиционално во сите театри ќе биде прочитана пораката на познатиот американски режисер Питер Селерс, а во македонските театри и пораката чија авторка е Ана Стојаноска – театролог.

Порака на Ана Стојаноска за Светскиот ден на театарот

Порака на Питер Селерс за Светскиот ден на театарот

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе