Покана за јавна расправа за Предлог-законот за употребата на македонскиот јазик

од admin_kult

Со особена чест и задоволство ве покануваме на јавна расправа за Предлог-законот за употребата на македонскиот јазик.

Јавната расправа ќе се одржи утре (26 јануари) од 12 часот во просториите на НУБ „Св. Климент Охридски“-Скопје.

Предлог-законот за употребата на македонскиот јазик го изготвија Министерството за култура и Советот за македонски јазик.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе