„Поетски бранувања“ во НУ ЦК „Марко Цепенков“ – Прилеп

од admin_kult

Во ликовниот салон на Центарот за култура „Марко Цепенков“ денеска (четврток, 17 март) од 18 часот ќе се одржи манифестацијата „Поетски бранувања“.

На поетската манифестација ќе се претстават 20 поети од Клубот на литературни творци – Прилеп, кои ќе презентираат дел од своето творештво.

Манифестацијата „Поетски бранувања“ е дел од програмата на НУ ЦК „Марко Цепенков“ за 2022 година.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе