Поддржани кандидати на Конкурсот за поддршка на стручно усовршување дефицитарни кадри во уметностите и заштитата на културното наследство од областа на културата за 2023 година

од admin_kult

Поддржани кандидати на Конкурсот за поддршка на стручно усовршување дефицитарни кадри во уметностите и заштитата на културното наследство од областа на културата за 2023 година

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе